KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15893435
nr 1589 3435
Harald Pryn
(1891-1986), Danmark
Oljemålning, "Bagsverd", Vintermotiv. Signerad. Olja på duk, 68x99 cm, yttermått inklusive ram: 82x112 cm
Harald Pryn, dansk bildkonstnär född 1891, död 1986.
Utrop:
1.200 kr
Såld:
700 kr
måndag 8 januari 2024
kl 19:45:10
8/1 14:21:32